Vaskalapos János
– Na, látod, most már van mit ennünk, szedjél tűzrevalót.
Tüzet gyújtottak, nyársra húzták, meg is ették az ökröt ketten. Ebédre meg a másikat. Indultak hazafelé este, a szolgáló kinyitja a kaput, látja a gazda, hogy csak két ökörrel jöttek, kérdi Jánost:
– Fiam, hol van a másik két ökör?
– Azokat biz megettük. Enni kellett valamit, hát megettük.
– Jól van, fiam – felelte rá a gazda.
Odabent mondja is a felesége:
– Na, most akadtál béresre, ez téged tanít meg, nem te őt!
S elkezdtek nagyban tanácskozni, hogy mi legyen, mert ez tönkreteszi őket.
– Hallod, gondoltam én valamit. Próbáljuk meg, küldjük el őrletni az ördögök malmába – javasolta az asszony.
