Vaskalapos János

Olvasási idő: 11 Perc

– Hát te csak ilyen rossz kását tudsz főzni? – mondogatták. – Hiszen ez meg se főtt!

Másnap Vasgyúró maradt otthon, harmadik nap meg Hegygömbölygető, s mind a Fanyüvő sorsára jutottak. Egyik sem merte elmondani, hogy egy kis arasz ember tette csúffá őket.

Negyedik nap azt mondja Vaskalapos János:

– Itthon maradok kását főzni, és fogadom, hogy ma jó kását esztek!

Amazok csak nevették. Majd meglátják, mit csinál a kis arasz emberrel, mert az többet tud nála is.

Le is szólt a kéményből:

– Jaj de fázom!

– Gyere le melegedni, hogyha fázol!

Leugrik a tűzhely szélére.

– Eszem én abból a kásából!

– Hát akkor – mondja neki János – te etted meg a többitől a kását. Hanem éntőlem nem eszed meg!