Vaskalapos János
– Hát te csak ilyen rossz kását tudsz főzni? – mondogatták. – Hiszen ez meg se főtt!
Másnap Vasgyúró maradt otthon, harmadik nap meg Hegygömbölygető, s mind a Fanyüvő sorsára jutottak. Egyik sem merte elmondani, hogy egy kis arasz ember tette csúffá őket.
Negyedik nap azt mondja Vaskalapos János:
– Itthon maradok kását főzni, és fogadom, hogy ma jó kását esztek!
Amazok csak nevették. Majd meglátják, mit csinál a kis arasz emberrel, mert az többet tud nála is.
Le is szólt a kéményből:
– Jaj de fázom!
– Gyere le melegedni, hogyha fázol!
Leugrik a tűzhely szélére.
– Eszem én abból a kásából!
– Hát akkor – mondja neki János – te etted meg a többitől a kását. Hanem éntőlem nem eszed meg!
