Egy Hátim et-Tái-legenda
Reggelre kelve Dhú el-Kurá felült egyik társának tevéjére, a teve gazdáját meg maga mögé ültette. Déltájban egy emberrel találkoztak, aki tevén ült, és egy másik tevét vezetett kötőfékjénél fogva. Megkérdezték tőle: „Ki vagy?” Így felelt:
„Én Adí vagyok, Hátim et-Tái fia. És melyik – folytatta – Dhú el-Kurá, Himjár fejedelme?” – „Ez itt” – mutattak rá. Ekkor Adí így szólt a fejedelemhez: „Ülj fel erre a tevére a magadé helyett, mert apám a tiedet leölte a te kedvedért.” – „Kitől tudod ezt?” – kérdezte Dhú el-Kurá. Adí így felelt: „Apám ma éjjel megjelent álmomban, és azt mondta: »Halld, Adí, Himjár királya, Dhú el-Kurá vendégségbe jött hozzám. Én az ő tevéjét öltem le számára, te adj neki hát egy másik tevét, hogy legyen min nyargalnia. Énnekem semmim sincs.«”
